KURTKÖY BİLGİSAYAR TAMİRİ

Kurtköy Bilgisayar Tamiri

Kurtköy Bilgisayarın tarihine Türker Bilgisayar ailesi olarak hep beraber inceleyecek olduğumuzda gözle görülür ve sürekli değişen bir farklılığı rahatlıkla görebiliriz. Sürekli yeniliğe uğrayan bilgisayarlar bugün bile inovasyona uğramaya devam ediyor. Günlük yaşantımızın bir parçası olan bilgisayarlar artık büyük gereksinimimiz haline geldi. İşte, okulda, gündelik aktivitelerimizde; gerek film izlerken gerek oyun oynarken sürekli hayatımızın içinde. Kurtköy bilgisayar tamiri hizmeti sağlayarak bu sektörde bilgisayar ve notebookların bakım ve tamir işlerini yapmaya devam ediyoruz.

Kurtköy Yaşantımızın içinde önemli bir rol oynayan bilgisayarlarımızın tarihine bakacak olduğumuz zaman ilk bilgisayar 1945 senesinde Charles Babbage tarafından üretildi. İlk bilgisayar ENIAC (elektrikle çalışan ve ekonomik veri işletme kapasitesine sahip) olarak tasarlanmış dijital olarak tasarlanmış.  İlk zamanlar işlemci olarak çok büyük vakum tüpleri kullanılırdı ve fazla enerji sağlardı. Veri programlarını ana bellekte tutar saklama aracı olarak manyetik teyp kullanılırdı. Programlar ise fazla detay gerektiren makine lügatinde işleme alınırdı. Bu sebepten dolayı bilgisayar kullanmak o zamanlarda zor ve uğraştırıcı bir eylemdi. Zaman daha da ilerledikçe 1959 sonraları işlemci olarak transistör (küçük bir değerdeki gerilimi ve ya akımla büyük miktarda akımı ve ya gerilimi kontrol etmek için kullanılan yarı iletken devre) kullanılmaya başlandı,böylece daha az enerji harcayıp daha az ısı yaymaya başladı. Programlar yine detaylı yazılıyordu.Kurtköy 2. El notebook ve bilgisayar tamiri günümüzde oldukça yaygınlaşması üzerine bizde hizmetimizi sürdürüyoruz.

Kurtköy Zaman ilerledikçe Bilgisayar üzerinde ki çalışmalar devam edip daha da gelişmeye başladı. Daha sonraları 1964 yılından itibaren işlemci olarak entegre (küçük bir alanda milyonlarca veriyi saklama) devre ve manyetik diskler kullanılmaya başladı. Programlar ve veriler ihtiyaç duyulduğu sürece saklanabilmeye de başlandı. 1970’den itibaren ise mikro işlemcilere geçildi yani adından da anlaşıldığı üzere mikro işlemci matematiksel işlemleri yapabilen bir elektronik ciptir. Kurtköy Laptop tamiri de bu sektörde olmazsa olmaz işlemlerden birisidir.

Kurtköy Ebat olarak küçük ama işlevsel olarak geniş bir alan kaplar, daha fazla bilgi ve program saklayabilir. 1970 sonrasında CD (Compact Disk) kullanılmaya başlandı. Bu başlangıç işlerin daha da kolaylaşmasında büyük etken oldu çünkü artık insanlar manuel olarak sayfalarca ya da dosyalarca arşiv yapmak yerine bu yöntemi kullanmaya başladı. Hatta taşınabilir bilgisayar boyutuna kadar ilerledi, Kurtköy Laptop (dizüstü bilgisayar) kullanımı yaygınlaştı. Hem yerden tasarruf hem zamandan tasarruf edildi. Daha da ileriye gidilip ağ sistemleri oluşturulup bilgisayarlar arasında iletişim sağlandı. Günümüze gelindiğinde ise yapay zeka bilgisayarlar ve uygulamalar üretildi. Her seferinde yeni bir devrim yapan bilgisayar aşamaları şu an ki geldiği noktada kendi kendini kontrol edebilen sizin aksaklıklarınızı düzeltip takip eden daha akıllı ve daha insanlarla uyumlu programlar geliştirildi.

Kurtköy Üzerinde yapılan çalışmalar hala devam ediyor ama şu an ki konumu bile insan üzerinde büyük rahatlık sağlamış oldu. Yapay zekânın tanımını yapacak olursak ve de ilk zamanki bilgisayar ile kıyaslayacak olursak daha az enerji ve zaman harcıyor, iletişim olanakları kapsamında daha hızlı ve etkili bir araç haline geldi, gündelik işlemlerimizin daha hızlı sonuçlanmasını sağlıyor. Bilgisayarın tarihine bakıldığında ne kadar ilerlediğini ve ilerlemeye devam ettiğini görebiliyoruz. Hayatımızın her bir alanında yer alan bilgisayarlarımız durmak bilmeden ilerleyebileceğini, gelişmeye devam edeceğini de görebiliyoruz.

kurtköy-bilgisayar-tamiri

Kurtköy Bilgisayarın Hayatımızdaki Yeri

Kurtköy Bilgisayarın evrelerini incelediğimizde daha da hayatımızın merkezine girdiğini gördük. O kadar çok hayatımızı kolaylaştırıyor ki şu an da bilgisayarsız bir hayat düşünülemez hala geldi. Okulda, evde, işte, dışarda, arabada, kafeler de ve birçok alanlarda işimizi kolaylaştıran bilgisayarlarımızın yokluğunun işleri ne denli aksatabileceğini tahmin edebiliriz. Okuldayken kitapların alan kaplamasını, not tutarken kolaylık sağladığını biliyoruz.

Evdeyken boş zamanlarımızda dizi ya da film izlememize, oyun oynamamızı da sağlıyor. Çoğu iş yerleri hatta neredeyse tüm işyerlerinde bilgisayarlar üzerinden işler yürütülüyor hem daha düzenli hem daha kolay hem de zamandan tasarruf sağlıyor. Örneğin mesai saati içinde işlerimizi bitiremedik ya da öğle arası yemek yerken aynı anda işlerimizi de halletmek istiyoruz eve götürüp, restorana götürüp işlerimizi aksatmadan Kurtköy Laptop bilgisayarlarımızdan halledebiliriz. Eski verileri kolaylıkla bugün bulmamızı da kolaylaştıran bilgisayarlar gerçekten zaman tasarrufu açısından hayatımızda çok büyük etkisi var.

Kurtköy Bilgisayar Fiyatları

Kurtköy Teknolojinin gelişmesi ile beraber sıfır bilgisayarlar fiyatlarında bir artış oldu. Sıfır masa üstü bilgisayarların fiyatları ortalama 4000₺-9000₺ arası değişirken 2. El masaüstü bilgisayar fiyatlarının piyasası tüm parçaları içinde 1000₺-1500₺ arasında değişmekte. Kurtköy Sıfır Laptop fiyatları yine özelliğine göre 3000₺-10000₺ arası değişirken Kurtköy 2. El Laptop Tamiri fiyatları ise özelliği ve modeline göre 2000₺-3000₺ arası değişmekte.
Türker Bilgisayar ekibi olarak bilgisayar kurulum servisinde de yanınızdayız.

Kurtköy Sıklıkla Oluşan Teknik Sorunlar

Kurtköy Genelde en çok sorun işlemci tarafından geçekleşir. Sağlıklı çalışmayan işlemci başka sorunlarda oluşturabilir. İşlemcide oluşan sorunlar genellikle bilgisayarınızın aniden donmasına neden olur, aniden kapanmasına neden olur, mavi ekran hatası verir ve bilgisayar başlatma tuşuna bastıktan sonra uzun süre açılmaz. Bunlar işlemcinin ısınmasından dolayı gerçekleşebilir ya da işlemci fanında oluşan tozlanmadan oluşabilir. Yazılım sorunları da sık karşılaştığımız sorunlar arasındadır. Programdan programa değişen yazılım sorunları oluşur.

Kurtköy Bilgisayarlarda, bir yazılım programının ya da işletim sistemi gibi bir bilgisayar uygulaması düzgün çalışmadığı takdirde düzgün bir şekilde görevini yerine getiremez ve çalışmayı durdurur. Bilgisayar uygulamaları çalışmayı durdurduğu zaman bir kitlenmeye ve ya sistem çökmesine sebep olur. Sorunlu program, sağlıklı çalışmama raporu oluşturur ve bulunan ilgili sorunları bildirene kadar beklemede kalabilir. Bildirim gerçekleşene kadar çalışmayan programlar bilgisayarınızı da çalıştırmaz. Bu duruma bilgisayar çökmesi de denebilir. En sık karşılaştığımız sorunlardan biriside bilgisayar çökmesidir. Bilgisayar çöktüğü takdirde tüm program ve uygulamaların içindeki verileri kurtararak yeniden yüklenebilir. Bunun gerçekleşmesi için ve sorunların giderilmesi için programın temelini iyi bilmemiz gerekir ya da bilen birine danışmamız gerekir.

Kurtköy Bilgisayar Tamiri


Bilgisayarın yaşantımızda hayatımızın merkezi haline geldiğini ve zamandan tasarruf yaptığını belirttik. Peki ya bilgisayarımızın bozulduğunu işlerimizin ve planlarımızın aksadığını düşünebiliyor musunuz? İşte tam da bu nokta da firmamız devreye giriyor.

Kurtköy Bilgisayarlar çok kapsamlı ve çok detaylı olduğu için işi emin ellere bırakmakta fayda var. Bozulan ekran kartları, yanan hafıza kartları, güncellenmeyen programlar ve çalışmayan uzantıları gibi sorunlarda firmamız yanınızda. Bilgisayar üzerinde detaylı araştırmalar yapıp fazla bilgi ve deneyime sahibimiz. En çok korktuğumuz şeylerden biri bilgisayarımızın içindeki verilerin silinmesi. Eskisi kadar sık rastlanmayan bir durum artık bu çünkü depolama ve yedekleme olanakları çok gelişti. Birçok Kurtköy bilgisayar tamiri çeşitleri var.

Kurtköy Bilgisayar parçalarını bilmek ve tanımak aksi bir durumda işimize yarayacaktır. Ana parçalar; İşlemci, Ana kart, RAM, Ekran kartı, Soğutucular, Bilgisayar kasaları, Power Supply / PSU (güç kaynağı), ses kartları, Hard disk, SSD (Solid – State Drive), harici disk, DVD (Dijital Versatile Disk) / Blu – Ray, USB (Universal Serial Bus / evrensel seri veri yolu) bellek, Sleeved Kablo, Kasa Aydınlatma, RGB (Red Blue Green / Renk) Kontrolcü, Kompresör, USB çoklaycı, İşletim Sistemleri, Güvenlik yazılımları ve Office yazılımları gibi birçok alana ayrılır. Bu parçalardan her hangi birinde ufak bir sorun yaşansa hepsi birbirini etkileyebilir. Bu sebepten dolayı sorunun nerden kaynaklandığını bilmek önemlidir.

Sorunun nerden kaynaklandığını bilmek ise terimleri ya da parçaları iyi tanımak yetmeyebilir. Fazlaca deneyime sahip olan Kurtköy Kurtköy Bilgisayar Tamirine sahip olan firmamız sorunun temeline inip problemi anında çözecektir. Sadece işlemci ya da program tamiri yapmayan firmamız aynı zamanda bilgisayar aksesuarları mause, klavye, kulaklık, Kurtköy notebook soğutucu gibi parçaların da tamirini yapmaktadır. İşinde profesyonelleşen firmamız Türker Bilgisayar olarak gününüzü kolaylaştıran bilgisayarlarınızda ki sorunu anında çözecektir ve sizlerde hayatınıza kaldığınız yerden rahatlıkla devam edebilirsiniz.

 

 

Call Now Button
×