Bilgisayar Fiyatları

Bilgisayar Fiyatları

Bilgisayar Fiyatları Oyun, eğitim, iş, müzik, resim gibi birçok ihtiyacı gidermek amaçlı ya da gündelik sebeplerden dolayı bilgisayar kullanırız. Bu sebeple de amacımız ne olursa onu gerçekleştirebilecek kadar iyi ve aynı zamanda bütçemizi sarsmayacak kadar da uygun fiyatlı bilgisayarlar araştırırız.

Bilgisayarlar dizüstü ve masaüstü olarak ayrılır. Amacımız ne ise ona göre öncelikli olarak dizüstü mü yoksa masaüstü bilgisayar mı almanız gerektiğine karar vermelisiniz.

Bilgisayar Fiyatları Günümüzde en çok laptop ya da notebook gibi dizüstü bilgisayarlar tercih edilmektedir. Çünkü taşınabilirliği sayesinde evde, okulda, işte istenilen herhangi bir yerde kullanılabilmektedir. Bu sebeple de pil ömrü uzun olan bilgisayarları tercih etmelisiniz. Ayrıca fiyatları da masaüstüne göre daha uygun olabilir.

Bilgisayar fiyatları masaüstü ve dizüstüne göre değişiklik gösterir. Her markada farklı fiyat aralıklarında bilgisayarlar bulunabileceği gibi istediğiniz marka ve modele ait bilgisayar satıcılarda ve mağazalarda da farklı fiyat imkanları ile sunulur.

İyi bir bilgisayar almak istiyorsanız eğer en az 3000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekmektedir. Eğer ki amacınız oyun ya da iş ise bu fiyat 4000 TL’ye ya da 5000 TL’ye çıkabilir.

Fiyatı yüksek Bilgisayar Fiyatları  her bilgisayar iyi olacak diye bir kesinlik yoktur. Bu sebeple alacağınız bilgisayar fiyatından önce özelliklerine bakmanız gerekir.

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayar alırken öncelikli olarak kullanım amacının ne olduğunun belirlenmesi gerekir. Daha sonrasında ise masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar arasında bir seçim yapmanız gerekiyor.

Kullanım amacına ve bilgisayar türüne karar verildikten sonra bir fiyat aralığının belirlenmesi gerekir ki bütçenize en uygun bilgisayarları araştırabilesiniz.

Bilgisayar Fiyatları Daha sonrasında ise fiyat aralığınıza göre bilgisayarların özelliklerini araştırmanız gerekir, donanımdan ekran boyutuna, klavyeden ekrana kadar tüm özelliklerinin sizin amacınız için yeterli olmasına özen göstermeniz gerekir.

İşlemci için en az i5 bilgisayarlar seçmeniz gerekir. Eğer ki bilgisayarı sadece normal kullanım için alacaksanız bütçenizi sarsmaması için i3 de tercih edebilirsiniz.

Tercih edeceğiniz bilgisayar dizüstü ise kesinlikle bataryası iyi dayanabilen bir bilgisayar almalısınız aksi taktirde sürekli şarja ihtiyaç duyan bir bilgisayarın masaüstü bilgisayardan farkı kalmaz.

Bilgisayarda en önemli olan temelinde donanım özellikleridir. Yüksek kapasiteye sahip RAM’i olan bilgisayarlar seçmeniz bilgisayar kullanımınız oldukça olumlu etkileyecektir.

Bilgisayar Fiyatları Ekran özellikleri, grafikler hem oyun için hem de gündelik kullanımlar için oldukça önemlidir. Bu sebeple de kaliteli bir ekran kartına sahip bilgisayarlar almanız gerekir. Bellek ve çekirdekleri de içerisinde barındıran ekran kartı bilgisayarın temelidir.

Bilgisayarın tüm komutlarının gerçekleştirildiği işlemci merkezi, oldukça büyük önem taşır. Farklı çeşitlerde bulunan işlemcilerin en yaygın olarak kullanılanı ve tercih edileni i5 ve i7’dir.

Dizüstü Bilgisayar Fiyatları
dizüstü bilgisayar fiyatları

Dizüstü bilgisayarlar taşınabilirliği ve daha küçük boyutlu olması sebebi ile oldukça sık tercih edilirler. Farklı markalarda, farklı modellerde ve boyutlarda onlarca dizüstü bilgisayarlar bulunmaktadır.

Gündelik kullanım için bir bilgisayar arıyorsanız eğer en az 2000 TL bütçenizin olması gerekir. Acer aspire 3 celeron, çift çekirdeklidir. Uzun sayılabilecek pil ömrü ve günlük kullanıma yeterli özellikleri ile tercih edilebilirdir.

Acer Swift 1 SF114, yine ortalama olan bir bilgisayar markasıdır. 3500 TL dolaylarında olan bu bilgisayardan aşırı verim beklenmemesi gerekir. Oyun için ideal olmasa da ortalama olarak bazı oyunları kaldırabilmektedir. Öğrenciler için veya basit işler için kullanılabilir.

4000 TL ve üzeri bir bütçesi olan kişiler için AsusVivoBook X509JA ortalama bir fiyat performans bilgisayarıdır. Fotoğraf video düzenlemeleri için kullanılabilir olan bu bilgisayar basit oyunları da kaldırabilmektedir. Büyük bir ekrana sahiptir.

8000 TL gibi bir bütçeye sahip iseniz HP Pavilion 15-EC0020NT 9ET67EA Ryzen 7 3750H bilgisayar oldukça sizin beklentinizi karşılayacaktır. Güçlü pili ve hızlı şarj özelliği ile oldukça tercih edilmektedir. Güçlü işlemcisi sayesinde donma, yavaşlama gibi sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız.

Eğer ki bütçenizi 10.000 TL’ye kadar çıkarabilirseniz Lenovo Ideapad Gaming 3, performansı ile oldukça iyi bir bilgisayardır. Temelinde oyuncular için geliştirilmiş olan bu bilgisayar, ışıklı klavyesi, full HD ekran çözünürlüğü ile oldukça güzel bir deneyim sunuyor.

i7 işlemciye sahip bu bilgisayar sadece oyun değil, müzik, resim, grafik tasarım gibi ihtiyaçlara ait programları da oldukça iyi bir şekilde işleyebilmektedir.

Dizüstü bilgisayar fiyatları mağazadan mağazaya değişiklik gösterebilir.

Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

Genellikle masaüstü bilgisayarlarının kişiselleştirilebilmesi sebebiyle oyuncular tarafından tercih edilir. Farklı kasalar, farklı monitörler, klavyeler ve donanım ekipmanlarının değiştirilebilir olması insanlara oldukça cazip gelebilmektedir. Bu sebeple de bilgisayar tamiri kolay hale gelebilir.

Bilgisayar toplamak, farklı parçalarla bilgisayar yaratmak adeta hobi haline gelmiştir. Bu sebeple de özellikle teknoloji meraklıları masaüstü bilgisayar kullanmaktadır.

Bilgisayar Fiyatları Genel olarak masaüstü bilgisayarlar monitör ve kasa olarak ayrı ayrı satılabilmektedir. Kasaların özelleştirilebilir olması sebebi ile içerisindeki parçalar da oldukça fazladır.

1000 TL dolaylarında bir bütçeye sahip birisi iseniz hem uygun hem de iyi bir monitör için AOC G2590VXQ tercih edebilirsiniz. 24.5 inç ekran genişliği ve yüksek çözünürlüklü HD ekranı oyun oynamak amacı için bile yeterlidir.

2000 TL ve üzeri bir bütçe için uygun bir monitör arıyorsanız eğer MSI Optix MAG27C kavisli ekranı ve full HD ekran çözünürlüğü sayesinde oyuncular dahil herkes için idealdir. 27 inç ekranı da oldukça geniş bir görünüm sunar.

3000 TL üzeri için  Samsung LC24FG70FQMXUF kavisli ekrana sahip bir monitördür. Renkleri oldukça iyi gösteren bu monitör fullHD’dir. 23.5 inç genişliği de oldukça idealdir. Tepki süresi de idealdir.

6000 TL’ye varan bir bütçeye sahip iseniz LG 34″34UC79G oldukça iyi bir monitördür. Kavisli ve geniş ekranı full HD’dir. Renkleri ve derinliği oldukça iyi veren bu monitörün parlaklığı biraz düşüktür. Onun dışında oyuncular tarafından kullanıma son derece uygundur.

İkinci El Bilgisayar Fiyatları Ve Bilgisayar Tamiri

Son zamanlarda artan Dolar ve Euro sebebi ile her alışverişte olduğu gibi elektronik eşya alışverişinde de alım gücü zorlaşmıştır. Son artışlardan ve zamlardan nasiplerini alan bilgisayar fiyatları herkesin bütçesine uygun olmayabilir. Uygun fiyatlı bir bilgisayar bulunsa da istekleri karşılamakta zorluk çekilebilir.

Bilgisayar almak için çok da yeterli bir birikimininiz yoksa eğer size uygun ikinci el bilgisayar fiyatları da araştırabilirsiniz. Çeşitli siteler üzerinden ikinci el bilgisayar bulabileceğiniz gibi bazı bilgisayar tamiri yapan yerlerden de bilgisayar bulmanız mümkündür.

Eğer ki halihazırda bir bilgisayarınız var ve bozuk olduğundan dolayı kullanamıyor iseniz bilgisayar servisi ile tamir ettirebilirsiniz. Genel olarak insanlarda bilgisayar tamir ettirmeye biraz önyargılı yaklaşılsa da iyi bir tamirci ve iyi bir tamir sistemi ile sıfır bir bilgisayar kadar iş görebilecek şekilde bilgisayarınızı tamir ettirmeniz mümkündür.

İstanbul’da yaşıyorsanız farklı bölgelerde yer alan mağazalarımıza bilgisayar tamiri için ulaşabilirsiniz. https://bilgisayarlaptopservisi.com/üzerinden bizimle iletişime geçmeniz mümkündür. Bu sayede yeni bir bilgisayar almaktan daha uygun bir fiyata bilgisayarınız tamir ettirerek hem bütçenizi korursunuz hem de uzun araştırmalar sonucu hangi bilgisayarı almanız gerektiğine karar vermek zorunda kalmazsınız.

Sosyal Medya Hesabımız : İnstagram

Türker Bilgisayar Servisi İrtibat : 0545 436 34 19

 

Call Now Button
×